رسانه‌های اجتماعی
روش عجیب فیس‌بوک و اینستاگرام در شاد کردن زندگیِ ما
در گذشته مالکیت مادی بیشتر از تبادل تجربه‌های هیجان‌انگیز برای فرد منزلت می‌آورد. دیگر ترجیح تجربه‌های جالب بر اجناس نه تنها پذیرفته شده بلکه از نظر اجتماعی، امری مورد انتظار است. تجربه‌گری به آرامی گسترش می‌یابد و به جریانِ اصلی بدل می‌شود. رسانه‌های اجتماعی این روند را به نقطۀ شروع خود باز گردانده‌اند. امروزه، فقط برخی افراد امکان پیدا می‌کنند که دارایی‌های مادی‌تان را ببینند. اما حالا با وجود تمام دوستانتان و تمام دنبال‌کنندگانشان در تویتر، فیس‌بوک، پینتراست و اینستاگرام، افراد بیشتری متوجه می‌شوند که در حال تجربه‌کردن چه چیزی هستید. به لطفِ رسانه‌های اجتماعی می‌خواهیم با تجربه‌های سایرین چشم‌وهم‌چشمی کنیم. ولی آیا ما به اندازهٔ سایر دوستانمان تجربۀ هیجان انگیز داریم؟ این نگرانی آن قدر رایج شده که نامی جدید یافته: ترس از عقب افتادن.


دین و سیاست
داعش چگونه القاعده را زمین‌گیر کرد
القاعده که زمانی مخوف‌ترین شبکۀ تروریستی جهان بود به عنوان یک ایده و سازمان در آستانۀ سقوط است.
داعش فقط در میدان‌های جنگ و در رقابت‌های جذب اعضا القاعده را به حاشیه نبرده است بلکه کودتایی به راه انداخته است تا آن را از درون نابود سازد. جنگ لفظی ابو محمد المَقدِسی، مغز متفکر و رهبر القاعده علیه داعش و کمپین داعش در رسانه‌های اجتماعی علیه رهبران القاعده به خوبی نشان‌گر این مناقشه است. گاردین طی مجموعه مصاحبه‌هایی با رهبران ارشد القاعده که در قالب روایتی داستانی تنظیم شده شکاف ایجاد شده در دل افراط‌گرایی را بازگو می‌کند.


علیه آموزش خصوصی؛ چرا مدرسه‌های عمومی بهتر است؟
مدرسۀ خصوصی به طرز خوشایندی با گرایش من به ناز پرورده‌کردن بچه‌هایم هماهنگ بود. تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌ها بیش از ۱۶ نفر نبود. اگر بچه‌ها مشکل درسی داشتند، معلم با ارایۀ کمک‌های فوق‌العاده و تشویق به دانش‌آموزان کمک می‌کرد. با ورود به مدرسه عمومی، تعداد دانش آموزان در کلاس بچه‌هایم به ۳۰ نفر رسید. هیچ‌کس اسم آنها را نمی‌دانست، هیچ‌کس هر روز صبح با ذوق و شوق و آغوشِ باز از آن‌ها استقبال نمی‌کرد. در عوض آن‌ها برای ورود به مدرسه صف می‌کشیدند و برای رفتن به کلاس، برای ناهار و زنگ تفریح نیز در صف می‌ایستادند.


جنبش بایکوت اسرائیل
تاریخچۀ مختصر جنگ‌های منطقه‌ای که زمانی یک نوار نبود
اسرائیل باز به غزه حمله خواهد کرد، تنها پرسش این است که کی؟
سالی که گذشت آسایش اندکی برای مردم غزه به همراه آورد. با این حال فلسطینیان غزه، می‌توانند بر روی یک امر قطعی حساب کنند: یورش تابستان سال گذشته به نوار غزه، با شدتی مشابه یا بیشتر تکرار خواهد شد. تخریب نوار ساحلی؛ جایی که خانۀ ۲ میلیون فلسطینی است، سیاستی استثنایی محسوب نمی‌شود که اسرائیل آن را تنها در مواجهه با شرایطی استثنایی اتخاد کرده باشد؛ بلکه این سیاست رسمی اسرائیل در قبال نوار غزه است. اسرائیل محاصره فلج کننده و حملات ویرانگرش به غزه را پاسخی ضروری به موشک‌های حماس می‌داند. بر اساس سناریوی اسرائیل، حماس متجاوزی قدرتمند است و بدون وجود حماس جنگی نیز درکار نخواهد بود؛ اما آیا سیر تاریخی رابطۀ اسرائیل با غزه نیز همین را نشان می‌دهد؟


رسانه‌های اجتماعی
دین و رسانه‌های الکترونیکی
یک پنجمِ آمریکایی‌ها اعتقادشان را بطور آنلاین به اشتراک می‌گذارند
بررسی‌ها نشان می‌دهد تعاملِ دینی از طریقِ رسانه‌های الکترونیکی جایگزین شیوه‌های سنتی مشارکتِ دینی نمی‌شود بلکه آن را تکمیل می‌کند. این یافته‌ها از پیمایشی بدست آمده که در سال ۲۰۱۴ توسط مرکز تحقیقاتی پیو انجام شده است. و در آن پرسیده شد که آیا طی هفتۀ گذشته در گونه‌ای از فعالیت‌هایِ دینی مشارکت داشته‌اند یا خیر.