وسعت یاور عمق است، نه دشمن آن

نسخۀ صوتی: هدفتان در زندگی وسعت است یا عمق؟

قانون موفقیت در ده‌هزار ساعت را به یاد دارید؟ فراموشش کنید

NYTimes , 3 فروردين 1399 ساعت 10:23

مولف : جیم هولت

مترجم : علیرضا شفیعی‌نسب

قدیمی‌ها می‌گویند «همه‌کاره و هیچ‌کاره»، گویا بعضی از روان‌شناسان هم با آن‌ها موافق‌اند. به‌هرحال، این‌طور که پیداست نمی‌توان «وسعت» و «عمق» را با هم داشت؛ هم عمر ما محدود است و هم انرژی و توجه‌مان. اگر بر انجام یک کار تمرکز کنیم، شاید نهایتاً در همان کار موفق بشویم. اگر به دنبال انجام کارهای متعددی باشیم، تجربه‌های متنوعی خواهیم داشت، اما در آخر کار، احتمالاً در همه‌چیز معمولی خواهیم بود. کتابی جدید می‌خواهد ما را قانع کند که این پیام کاملاً نادرست است و بر خلاف تصورمان همه‌کاره‌ها و همه‌چیزدان‌ها شانس بیشتری برای موفقیت در زندگی دارند.


آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است از جیم هولت که پیش از این با عنوانِ «هدفتان در زندگی وسعت است یا عمق؟» منتشر شده است. نوشتار این نسخۀ صوتی را اینجا بخوانید.

شما همه‌چیزدان هستید یا متخصص؟ هدفتان در شغل و در زندگی وسعت است یا عمق؟ به‌هرحال نمی‌توان این دو را با هم داشت. عمر محدود است و انرژی و توجه نیز همین‌طور. اگر بر انجام یک کار تمرکز کنید، این شانس را دارید که آن را واقعاً خوب انجام دهید. اگر به دنبال انجام کارهای متعددی باشید، طیف وسیع‌تری از کامیابی‌ها را تجربه خواهید کرد، اما در آخر کار، احتمالاً به سطحی متوسط در همه‌چیز برسید، یعنی یک فرد غیرحرفه‌ای و متفنن.

فایل صوتی نوشتار «هدفتان در زندگی وسعت است یا عمق؟» را گوش کنید.


کد مطلب: 9688

آدرس مطلب: http://tarjomaan.com/sound/9688/

ترجمان
  http://tarjomaan.com