رابطۀ طردشدن و ویژگی‌های فردی

نسخهٔ صوتی: چرا قطع رابطه برای برخی افراد سخت‌تر است؟

داستان‌هایی که دربارۀ طردشدن به خود می‌گوییم، می‌تواند نحوۀ برخورد ما را با این مسئله شکل دهد

Atlantic , 5 اسفند 1395 ساعت 8:54

مولف : لُرن هاو

مترجم : علیرضا شفیعی‌نسب

چه شد که اینطور شد؟ این سؤالی است که افراد پس از یک قطع ‌رابطۀ تلخ از خودشان می‌پرسند. بسیاری از آنها برای پاسخ به این سؤال، معمولاً داستان‌های جدیدی دربارۀ رابطۀ خود خلق می‌کنند. در برخی مواقع، این داستان‌سرایی به افراد کمک می‌کند؛ اما گاهی اوقات هم نتیجه کاملاً معکوس می‌شود. روان‌شناسانی در دانشگاه استنفورد در پی این هستند که چرا برخی افراد در بندِ گذشتۀ عشقی‌شان باقی می‌مانند؟


آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است از لُرن هاو که پیش از این با عنوانِ «چرا قطع رابطه برای برخی افراد سخت‌تر از دیگران است؟»، منتشر شده است. نوشتار این نسخه صوتی را در اینجا بخوانید.

دو روان‌شناس در دانشگاه استنفورد، لُرن هاو و کارول دوئک، مشغول تحقیقی دربارۀ این موضوع هستند که چرا برخی افراد در بندِ گذشتۀ عشقی‌شان باقی می‌مانند، درحالی‌که برخی دیگر ظاهراً با کمترین دشواری، زندگی خود را پس از شکست رابطه ادامه می‌دهند. آنها در خلال تحقیقاتشان، صدها داستان شخصی دربارۀ قطع روابط را بررسی کردند. هاو و دوئک از افراد‌ خواستند تا دربارۀ زمانی حرف بزنند که در رابطه‌ای عشقی، طرد شدند و سپس در مورد این سؤال بنویسند: از این طردشدن چه چیز دستگیرتان شد؟

فایل صوتی نوشتار «چرا قطع رابطه برای برخی افراد سخت‌تر از دیگران است؟» را گوش کنید.


کد مطلب: 8379

آدرس مطلب: http://tarjomaan.com/sound/8379/

ترجمان
  http://tarjomaan.com