در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از غرفه ترجمان بازدید کنید
چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱
 
سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در شهر آفتاب برگزار می‌شود. انتشارات ترجمان علوم انسانی که سال گذشته موفق به دریافت جایزۀ ناشر برگزیده شد،‌ امسال نیز با ترجمه‌هایی از آثار نویسندگان برجستۀ علوم انسانی در نمایشگاه حاضر شده‌ است.
تخمین زمان مطالعه : ۳ دقيقه
 
 

ترجمان — سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۳ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ در شهر آفتاب برگزار می‌شود. انتشارات ترجمان علوم انسانی، که سال گذشته موفق به دریافت جایزۀ ناشر برگزیدۀ تازه‌تأسیس شد،‌ امسال نیز با ترجمه‌هایی از آثار نویسندگان برجستۀ علوم انسانی در نمایشگاه حاضر شده‌ است.

الهیات و نظریۀ اجتماعی، فراسوی عقل سکولار مهم‌ترین اثر جان میلبنک و یکی از توجه‌برانگیزترین کتاب‌های میان‌رشته‌ای در علوم انسانی است که ترجمۀ فارسی آن به همت ترجمان در نمایشگاه امسال ارائه شده است. این کتاب را مترجم سرشناس،‌ شهناز مسمی‌پرست، به فارسی ترجمه کرده و ایرج قانونی آن را ویراسته است.

آشوب جهانی عشق، هشت مقاله دربارۀ جامعه‌شناسی خانواده مجموعه‌مقالاتی است که از کتاب‌راهنمای بلک‌ول برای جامعه‌شناسی خانواده‌ها گزینش و ترجمه شده است. آشوب جهانی عشق حاوی نگاهی تازه به برخی از پیچیده‌ترین مسائل مرتبط با خانواده در دنیای امروز است.

فلسفه به‌وقت سۀ‌ صبح شامل مصاحبه‌هایی با فیلسوفان پیشرو معاصر است که برای دانشجویان حیطه‌های مختلف فلسفۀ قاره‌ای و تحلیلی جذابیت خواهد داشت. چهره‌های سرشناسی نظیر تیموتی ویلیامسن، تری پینکارد، برایان لایتر، رابرت استالنیکر و کیت فاین در این مصاحبه‌ها آخرین دیدگاه‌های فلسفی خود را شرح داده‌اند.

راه ناهموار تمدن، هفت مقاله دربارۀ تمدن نیز یکی دیگر از مجموعه‌مقاله‌های تازۀ انتشارات ترجمان است که به نمایشگاه امسال رسیده است. این کتاب شامل مقالاتی انتقادی دربارۀ مفهوم تمدن و امکان به‌کاربردن آن در تحلیل‌های جامعه‌شناختی است.

ترجمان در زمینۀ مسائل مربوط به جهان اسلام نیز امسال با دست پر به نمایشگاه آمده است.

فلسفه در سرزمین نبوت: فلسفۀ اسلامی از آغاز تا امروز نام کتابی نوشته دکتر سید حسین نصر است که روایتی خواندنی از تاریخ فلسفۀ اسلامی بیان می‌کند.

کنش دینی و نوسازی عقل از آثار برجستۀ متفکر مراکشی، طاها عبدالرحمان، است. عبدالرحمان در این کتاب کوشیده است با بازاندیشی در مفاهیمی از قبیل ایمان دینی، تعقل و تجربه قرائتی تازه از کنش دینی و بازسازی سنت اسلامی ارائه دهد.

علاوه بر این کتاب‌های جدید، می‌توانید دیگر کتاب‌های انتشارات ترجمان را با تخفیف ویژۀ نمایشگاه خریداری کنید.
چگونه دربارۀ کتاب‌هایی که نخوانده‌ایم حرف بزنیم، پرفروش‌ترین کتاب انتشارات ما در سال گذشته بود. کتابی لذت‌بخش که خواندن آن را به هر کتاب‌خوانی توصیه می‌کنیم.

شکل‌گیری علم اسلامی و الهیات و جامعه‌شناسی دو عنوان دیگر از کتاب‌های شاخص ترجمان بوده‌اند که در سال ۱۳۹۵ در فهرست نهایی نامزدهای جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران جای گرفتند.

پایان جهان آنگونه که آن را می‌شناسیم، مکاتب معاصر فلسفۀ حقوق، استعمارزدایی از روش، لیبرلیسم و مسئلۀ عدالت و علیه نظم سکولار دیگر کتاب‌های پرفروش ترجمان هستند که چاپ دوم آن‌ها در نمایشگاه امسال عرضه می‌شود.

در کنار کتاب‌ها، در نمایشگاه می‌توانید فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی را نیز که تاکنون دو شماره از آن منتشر شده است، تهیه کنید. این فصلنامه شامل ترجمه مطالبی متنوع از ژورنال‌ها و سایت‌های برجسته علوم انسانی جهان است.

انتشارات ترجمان علوم انسانی در سالن A3 راهروی ۴ غرفه ۵ پذیرای کتاب‌دوستان است.

کد مطلب: 8473