فصلنامۀ فرهنگ و اندیشه
در این شماره برای اولین بار ۱۲ متن جدید در بیش از ۴۰.۰۰۰ کلمه منتشر خواهد شد
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۰۵
 
شمارۀ سوم «فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی» هفتۀ آینده در ۳۶۰ صفحه منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از کتاب‌فروشی‌های معتبر و روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور به قیمت ۱۵ هزارتومان تهیه کنند. در این شماره برای اولین بار ۱۲ متن جدید منتشر خواهد شد که پیش از این در سایت ترجمان منتشر نشده بودند.
تخمین زمان مطالعه : ۲ دقيقه
 
 

ترجمان — شمارۀ سوم فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی هفتۀ آینده در ۳۶۰ صفحه منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از کتاب‌فروشی‌های معتبر و روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور به قیمت ۱۵ هزارتومان تهیه کنند. فصلنامۀ ترجمان با حمایت «پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی» منتشر می‌شود.

سومین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان با دو اتفاق جدید همراه است:
در این شماره برای اولین بار ۱۲ متن جدید منتشر خواهد شد که پیش از این در سایت ترجمان منتشر نشده بودند. مطالب جدید بیش از ۴۰.۰۰۰ کلمه است، یعنی حدود یک‌سوم مطالب این شمارۀ فصلنامۀ ترجمان، و شامل آثاری از هلن فیشر، پانکاج میشرا، آلیدا گوارا، تیم وو، سیدنی مینتز، الیزابت کولبرت و دیگران می‌شود. در روزهای آتی به مرور مطالب جدید سومین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان را در شبکه‌های اجتماعی ترجمان معرفی خواهیم کرد. گفتنی است از این پس در هر شماره مطالبی جدید منتشر خواهد شد؛ تلاش می‌کنیم از این پس حداقل نیمی از فصلنامه به مطالبی اختصاص پیدا کند که برای اولین بار در فصلنامه منتشر می‌شود.

دیگر اینکه، با توجه به استقبال مخاطبان عزیز ترجمان از شماره‌های قبلی فصلنامه و برای برطرف‌شدن مشکلات توزیع، با حمایت و مساعدت پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات شمارگان فصلنامۀ جدید نسبت به شماره‌های قبل افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. ازاین‌رو امیدواریم که علاقه‌مندان بتوانند شمارۀ سوم فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی را آسان‌تر تهیه کنند.

فصلنامۀ ترجمان علوم انسانی همچون گذشته در چهار بخش نوشتار، گفت‌وگو، بررسی کتاب و پرونده تنظیم شده است. پروندۀ ویژۀ این نوبت، «آیا انتخابات و رفراندوم برای دموکراسی مضر است؟»، همان‌طور که از عنوانش نیز پیداست، بررسی مفصلی است دربارۀ حال‌وروز فعلی دموکراسی در جهان و رابطۀ آن با برگزاری انتخابات که به مناسبت «دوازدهمین دورۀ انتخابات ریاست جمهوری» در کشورمان انتخاب شده است. پروندۀ کتاب تاجران توجه کتاب جدیدی از تیم وو را بررسی می‌کند و پروندۀ «شیرینی و قدرت» مروری است بر میراث فکری سیدنی مینتز، محقق پرآوازۀ تاریخ فرهنگی و استاد انسان‌شناسی دانشگاه ییل. همچنین در این شماره مطالبی را از مارتین اسکورسیزی، آلن بدیو، ریچارد تالر، آمارتیا سن، ویلیام دیویس و دیگران می‌خوانید.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و آگاهی از نام و نشانی کتاب‌فروشی‌ها و روزنامه‌فروشی‌های عرضه‌کنندۀ فصلنامۀ ترجمان در شهرهای مختلف، با همکاران ما تماس بگیرید:
شرکت پخش ققنوس: ۶۶۴۰۸۶۴۰-۰۲۱
شرکت نشرگستر امروز: ۶۱۹۳۳۳۳۳-۰۲۱
موسسۀ ترجمان: ۸۸۸۰۲۰۹۰-۰۲۱

کد مطلب: 8503
 


 
عزیز
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۰۳:۴۶
به به. عالی. خوشحالم که این پرونده را انتخاب کردین. و روند جدیدی که برای محتوای فصلنامه در نظر گرفته اید مثبت و مفید است.
امیدوارم این شماره نیز همچون دو شماره ی قبلی برایمان مفید باشد. خسته نباشین (1970)
 
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۶:۱۲:۴۲
دو شمارهٔ قبلی شما عالی بود. بی‌صبرانه منتظرم (1980)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۰۰:۱۶:۰۱
سلام. چطور میتونیم شماره یک رو پیدا کنیم؟ (1981)
 
عباس
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۷ ۰۹:۲۹:۵۳
عرض ادب و خدا قوت .
دوست دارم بدانم شماره یک فصل نامه را چگونه می توان تهییه کرد ؟ (1986)
 
سید مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۹:۱۳
این روند جدید واقعاً عالیه
و البته ایده ی فهرست رنگی هم خیلی جالب و چشم نواز بود چرا که بهرحال در دنیای امروز زیبایی بسیار مهمه! (1993)