نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  
۱۲۳
گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ نوشتار
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۵

گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ نوشتار

«این آب است» تکرار کن نوشتۀ دیوید فاستر والاس، سخنرانی آیزیا برلین در دانشگاه تورنتو، تحلیل روان‌شناختی پل بلوم از مصرف کالاهای تجملی، خاطرات دستیار چامسکی از همکاری با او، روایت روبرت فیسک از ورودش به اردوگاه‌های صبرا و شتیلا به عنوان اولین خبرنگار پس از کشتار فجیع ۱۹۸۲ و چند نوشتار دیگر را در این ...

 
بهارنامۀ ۱۳۹۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۳

بهارنامۀ ۱۳۹۵

ایرانیان همه‌ساله با خانه‌تکانی به استقبال نوروز می‌روند. کهنه‌ها را تعمیر می‌کنند و گاه نوها را به جایشان می‌نشانند. پس از آن برای عزیزترین‌هایشان پیشکشی مهیا می‌سازند و خود نیز در رختی نو به انتظار بهار می‌نشینند. ما نیز بر آن شدیم که در هنگام بهارآیین خانه‌تکانی را به‌جای آوریم و برایتان تحفه‌ای ...

 
شاید نخوانده باشید
۱۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۲

شاید نخوانده باشید

آنچه در این مجموعه می‌خوانید: سفرنامهٔ نائومی کلاین به واتیکان؛ نه این یهودستیزی نیست نوشتۀ جودیت باتلر؛ نوشتاری از تونی جات دربارۀ نقش راه‌آهن در مدرن شدن زندگی شهری؛ ساحلت را دریاب نوشتۀ زیدی اسمیت؛ گزارشی از شیوۀ زندگی، کسب ثروت و نفوذ نخبگان اقتصادی جدید آمریکا در ساختار قدرت و مطالبی دیگر.

 
گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ جامعه
۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲

گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ جامعه

در این مجموعه علاوه بر نوشتاری دربارۀ رابطۀ کفش پاشنه‌بلند و قدرت زنانه و همچنین مقالۀ پیدایش جامعۀ صرفی، سخنرانی‌ای از چامسکی دربارۀ وضعیت دانشکاه؛ نقش سلیبریتی‌ها در فرهنگ شهرت؛ شباهت بچه‌پولدارهای اینستاگرام با نقاشی‌های اشراف‌زادگان؛ تغییر مفهوم ازدواج پس از قرن ۱۸ و چند مطلب دیگر را می‌خوانید.

 
گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ تاریخ
۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۰۵

گزیده‌های ترجمان در سال ۱۳۹۴؛ تاریخ

بررسی کتاب «تاریخِ فکریِ آدم‌خواری»؛ نوشتاری دربارۀ علت اهمیت لباس زنان برای امپراتوری‌ها؛ راه آهن چگونه شهر مدرن را به وجود آورد؟ نوشتۀ تونی جات؛ جایگاه شِکر در تاریخ جهان مدرن نوشتۀ سارا هیل استاد مردم‌شناسی دانشگاه وسترن میشیگان؛ خصوصی‌سازی جنگ: بازگشت مزدوران نظامی نوشتۀ شون مک‌فیت؛ نوشتار هیروشیما ...

 
گزارش نشست بررسی کتاب «استعمارزدایی از روش»
۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۸

گزارش نشست بررسی کتاب «استعمارزدایی از روش»

اولین جلسۀ «عصر ترجمان» عصر روز سه‌شنبه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۴ با موضوع کتاب «استعمارزدایی از روش» و با حضور مترجم کتاب و اساتید دانشگاه در محل موسسۀ ترجمان برگزار شد.

 
بهارنامۀ ۱۳۹۴
۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۴

بهارنامۀ ۱۳۹۴

«بهارنامۀ ترجمان» ویژه‌نامه‌ای است با چهار بخش یادداشت، گفتگو، بررسی کتاب و مقالات. بهار امسال را با «بهارنامۀ ترجمان» آغاز کنید.

 
برج عاج
۲۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸

برج عاج

مستندی دربارۀ مشکلات تحصیل در دانشگاه‌های آمریکایی. اندور روسی در این مستند نشان می‌دهد در شش سال گذشته، به دلیل هزینه‌های سرسام‌آور تحصیلی، تنها ۵۶ درصد از دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا توانسته‌اند فارغ‌التحصیل شوند.

 
۱۲۳