نوشتار

ملک‌الشعرای آمریکا، خاطرات سال ۲۰۱۵ و تبلوید در «لندن ریویو آو بوکز»

ملک‌الشعرای آمریکا، خاطرات سال ۲۰۱۵ و تبلوید در «لندن ریویو آو بوکز» هیلاری مَنتِل

اولین شماره‌ٔ سال ۲۰۱۶ مجله‌ٔ «لندن ریویو آو بوکز» (۷ ژانویه ۲۰۱۶) منتشر شد. این شماره یکی از عنوان‌های اصلی روی جلد خود را به داستانی جدید از هیلاری مَنتِل با عنوان زمان حال ساده اختصاص داده است.

4 دقیقه

این شماره یکی از عنوان‌های اصلی روی جلد خود را به داستانی جدید از هیلاری مَنتِل با عنوان زمان حال ساده اختصاص داده است. هیلاری مری مَنتِل نویسنده و منتقد ادبی انگلیسی است که در سال ۲۰۰۹ میلادی، کتابش به نام تالار گرگ‌ها برندهٔ جایزهٔ ادبی من بوکر شد. او در شروع داستان می‌نویسد: «به بچه‌های کلاس نگاهی می‌اندازم و می‌گویم: امروز سوالم این است، چه چیزی باعث خوب شدن یک داستان می‌شود؟ نظری دارید؟»

مطالب دیگر این شمارهٔ مجله به این شرح است:
فانوس دریایی به عقب خیره است (متیو بویس): مقاله‌ای دربارهٔ کتاب الیزابت بیشاپ از کلم تویبین. الیزابت بیشاپ، شاعر و نویسنده، از سال ۱۹۴۹ تا ۱۹۵۰ ملک‌الشعرای آمریکا بود. او در جوانی با مجلات ادبی همکاری داشت و کتاب‌های شعر متعدد چاپ کرده است که از آن‌ها می‌توان به پرسش‌های سفر و شمال و جنوب اشاره کرد.
در سال ۲۰۱۵ چه کاری انجام دادم (الن بنت): گزیده‌ای از خاطرات آلن بنت که در آینده در قالب کتاب منتشر خواهد شد. آلن بنت هنرپیشه، فیلم‌نامه‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس انگلیسی است. او در بخشی از خاطراتش می‌نویسد: «۱۰ ژانویه: بعد از صرف شام در رستوران گالری ملی پرتره به گالری ملی رفتیم. هنوز هم بعد از این همه سال مجلل است. قدم زدن در اتاق‌ها با چراغ‌های درخشان، از هر دری که عبور می‌کنیم، نگاه کردن به آثار قدیمی و جذاب وسوسه‌انگیز است.»
شکستن کمد (الکس آبراموویچ): مقاله‌ای دربارهٔ کتاب خیانت از پاول بیوتی نویسندهٔ معاصر آمریکایی، این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۵ در نیویورک‌تایمز و وال‌استریت ژورنال انتخاب شده است. عنوان این مقاله برگرفته از رمان کلاسیک کشتن مرغ مقلد از هارپر لی است؛ رمان از زبان دختری به نام اسکات فینچ روایت می‌شود که دختر وکیل سفیدپوستی است که دفاع از جوان سیاه‌پوستی به نام تام رابینسون را که به اتهام ناروای تجاوز به یک دختر سفیدپوست در در شهر کوچکی در آلاباما محاکمه می‌شود را به عهده می‌گیرد.
آن‌ها همه خارجی بودند (مایکل کولی کوسکی): مقاله‌ای دربارهٔ کتاب سنای رم و مردم: تاریخ رم باستان از مری بیرد. این کتاب یک بازنگری گسترده از امپراتوری روم باستان است که توسط یکی از بهترین متخصصان دنیای باستان نوشته شده است.
جنگجو، عاشق، تبه کار، کلاش (تام کرو): مقاله‌ای دربارهٔ کتاب رفتن به پَلِس: تاریخی فرهنگی و اجتماعی رقص و سالن‌های رقص بریتانیا از جیمز نات. کرو که یکی از همکاران مجله‌ٔ لندن ریویو آو بوکز در این مقاله می‌نویسد: «در سال ۱۹۵۰ تخمین زده شد که ۷۰ درصد زوج‌ها در سالن رقص ملاقات می‌کنند.»
رویایی براندنبورگ (درک والمسلی): مقاله ای دربارهٔ کتاب چگونه موسیقی آزاد شد، یک کتاب غیر داستانی است که توسط استفان ویت نوشته شده است. این کتاب مجموعه‌ای از وقایع را از اختراع فرمت MP3 تا جزئیات تلاش محققانی مانند کارل هاینس براندنبورگ برای تجزیه و تحلیل شنوایی انسان و فشرده‌سازی فایل‌های صوتی روایت می‌کند.
فانتوم طلا (جان پمبل): مقاله‌ای در مورد کتاب جعل سرمایه‌داری: جنایتکاران، مجرمین، کلاهبرداران، تقلب و ظهور مالی مدرن از ایان کلوس. پمبل نویسندهٔ این مقاله محقق ارشد در دانشگاه بریستول است. کتاب‌های او عبارت‌اند از بازکشف ونیز و رومی که گم کردیمش.
معجزه در خیابان فلیت (مارتین هیکمن): مقاله‌ای دربارهٔ روزنامه‌های شایعه‌پرداز (تبلوید) و چگونگی کنار آمدن با آن‌ها توسط مارتین هیکمن روزنامه‌نگار و نویسندهٔ انگلیسی. هیکمن به همراه تام واتسون در سال ۲۰۱۲ کتابی به نام شمارهٔ ِ‌ام را برای مِرداک بگیر: نیوز کورپوریشن و فساد بریتانیا منتشر کرده است. او همچنین در حال نوشتن یک بیوگرافی از قهرمان بریتانیا است.
یادداشت روزانه: در بروکسل (لی جیلت): مقاله‌ای دربارهٔ بروکسل، پایتخت کشور بلژیک از لی جیلت که خود ساکن این شهر است.

مرتبط

راست‌های افراطی کيستند؟ چه می‌گويند؟ و چه اهميتی دارند؟

راست‌های افراطی کيستند؟ چه می‌گويند؟ و چه اهميتی دارند؟

راست‌افراطی: جست‌وجویی تباه در جهانی ویران‌شده

چطور اینستاگرام به معبد فرقه‌ها تبدیل شد؟

چطور اینستاگرام به معبد فرقه‌ها تبدیل شد؟

فرقه‌ها از تنهایی بیرونمان می‌آورند و تنهاترمان می‌کنند

آنتونی اتکینسون: میراثی برای ساختن دنیایی برابرتر

آنتونی اتکینسون: میراثی برای ساختن دنیایی برابرتر

تاریخ مطالعات فقر و نابرابری در قرن گذشته با تلاش‌های این اقتصاددان بریتانیایی درهم‌آمیخته است

چگونه مصرف کالاها می‌تواند از آدم‌ها دیو یا فرشته بسازد؟

چگونه مصرف کالاها می‌تواند از آدم‌ها دیو یا فرشته بسازد؟

کالاهایی که در فروشگاه چیده می‌شود ممکن است محصول کار کودکان یا بیگاری کارگران باشد

خبرنامه را از دست ندهید

نظرات

برای درج نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دوراندیشی

استیون جانسون

ترجمه نجمه رمضانی

مدرسۀ خلاق

کن رابینسون, لو آرونیکا

ترجمه شمس‌الدین میرابوطالبی

مسافر، بُرج، کِرم

آلبرتو منگوئل

ترجمه عرفان قادری