سرخپوستان امریکایی
بومیان شمال امریکا همچنان هویت خود را از طریق روابط جمعی و خانوادگی حفظ کرده‌اند
چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰
 
سرخ‌پوستان اگرچه زمانی ساکنان اصلی و اولیهٔ امریکای شمالی بوده‌اند اما امروز به یکی از اقلیت‌های این منطقه تبدیل شده‌اند. علی رغم مدرن شدن شرایط زندگی، تبلیغات مخرب هالیوود و استفادۀ بی‌رویه از توریسم محلی در این مناطق، سرخ‌پوستان همچنان آداب و رسوم خود را حفظ کرده‌اند و به مناسبت‌های مختلف مراسم‌های سنتی خود را اجرا می‌کنند. آنچه در پی می‌آید گزارشی تصویری است از اقامتگاه آپاچی و مراسم سنتی جشن بلوغ .
تخمین زمان مطالعه : ۲ دقيقه
 
 

در کانادا و ایالات متحده تقریبا ۵۰۰ اقامتگاه مخصوص سرخ‌پوستان وجود دارد. براساس قانون اساسی کانادا و ایالات متحده هر کدام از این قبایل حاکمیتی مستقل دارند هر چند که کل زمین‌های در اختیار آنها ۲.۳ درصد کل سرزمین‌های کانادا و امریکاست. در حالی که بومیان شمالی امریکا کنترل خود را بر سرزمین، منابع طبیعی و حاکمیت از دست دادند، همچنان هویت خود را از طریق روابط جمعی و خانوادگی حفظ کرده اند و این علی رغم تبلیغات مخرب هالیوود و استفادهٔ بی‌رویه از توریسم محلی در این مناطق است. آنچه در پی می‌آید روایتی است از اقامتگاه آپاچی و مراسم سنتی جشن بلوغ.زمینی متروک برای فروش در شمال اقامتگاه آپاچیمتل بسته شدهٔ ویگوام. کانکریت تیپیس (خیمه‌های مخروطی سرخ‌پوستان) در اقامتگاه آپاچیاقامتگاه آپاچی. آریزونا. ۲۰۱۵. مراسم رقص آتش. این مراسم به مناسبت بلوغ سرینیتی سین‌کوا دختر یازده سالهٔ سرخ‌پوست برگزار شده است. رقص آتش مراسمی است برای تبریک بزرگ‌سالی. مراسم بزرگ‌سالی چهارروزه به عنوان یکی از مهم‌ترین مناسک قبیلهٔ‌ آپاچی باقی مانده است.کارن لی، مادربزرگِ سرینیتی سین‌کوا، در چهارمین روز جشن بلوغ و در رقص صبحگاهی، نوهٔ خود را متبرک می‌کند. یک ساحر به همراه یک خواننده/نوازنده (سمت راست تصویر) ۳۲ سرود مذهبی را در حین مراسم اجرا می‌کنند.
رئیس قبیله مخلوطی از گِل و لیمو را بر سر و روی دختر می‌مالد. این مخلوط تا یک روز بر بدن او خواهد ماند.سرینیتی سین‌کوا با پدر بزرگ و مادر بزرگش در خلال رقص طلوع خورشید.سلفی سرینیتی سین‌کوا با خواهر و دیگر اعضای خانواده در آخرین روز مراسم.پس از مالیدن مخلوط گِل و لیمو، درخت صنوبری را که مراسم زیر آن انجام شده است، می‌کنند.عکس یادگاری سرینیتی سین‌کوا با دوستانش.سرینیتی سین‌کوا.قطعه‌قطعه کردن گوشت گوزن برای تهیهٔ غذا در جشن بلوغمراسم تعارف کردن غذا در خلال آیین چهار روزه به سرینیتی سین‌کوا.


 
قبرستان اقامت‌گاه آپاچی. نمایی از قبرهای کشته‌شدگان مربوط به دوران نظامی بین سال‌های ۱۸۷۰ تا ۱۹۲۲. سربازان امریکایی و جنگجویان سرخ‌پوست و خانواده‌های آنان در این قبرستان دفن شده‌اند. زمانی که ارتش این محل را ترک کرد، سفیدپوستان به قبرستان فدرال در نیومکزیکو منتقل شدند اما قبرهای سرخ‌پوستان در این منطقه باقی ماند.دهکدهٔ هوپی در اقامتگاه آپاچیتیوباسیتی. کارناوال سرخ پوستان . اقامتگاه ناواجوبازار متروکه و  مخروبۀ مربوط به سرخ‌پوستان

کد مطلب: 7852