جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ۱۵:۴۳
 
هيچ چالشی در تاریخ معاصر مانند مسئله فلسطين توجه گروه‌های مختلف را به خود جلب نکرده است. روزی نیست که خبری از کشتار فلسطینی‌ها به دست اسرائیلی‌ها و عملیات شهادت‌طلبانهٔ فلسطینی‌ها علیه اسرائیل در رسانه‌های دنیا مخابره نشود. آنچه خواهید دید گلچینی است از تصاویر؛ از حمله وحشیانه سال ۲۰۱۲ رژیم صهیونیستی به غزه تا افزایش موج مقاومت و عملیات‌های شهادت‌طلبانه در میان فلسطینیان.
تخمین زمان مطالعه : ۲ دقيقه
 

 
سرباز اسرائیلی در حال خواندن دعای صبح در منطقۀ عملیاتی نزدیک نوار غزهاعتراض زن فلسطینی به ورود یهودیان به صحن مسجدالاقصیدختر فلسطینی در جریان درگیری با سربازان اسرائیلی در کرانۀ باختری به سمت آنان سنگ پرتاب می‌کند.کشته شدن مرد فلسطینی توسط سرباز اسرائیلی. این مرد فلسطینی در لباس خبرنگار اقدام به عملیات شهادت‌طلبانه علیه سرباز اسرائیلی کرده بود.


 
اسرائیلی‌ها در حال تمرین تیراندازی در اورشلیم. به دنبال موج عملیات فلسطینی‌ها علیه اسرائیلی‌ها دولت اسرائیل در  اورشلیم و سرتاسر اسرائیل دستور افزایش شمار نیروهای پلیس را داده است.صاحب مغازهٔ اسلحه فروشی در تل آویو در حال نشان دادن اسلحه کمری به مشتری. پس از افزایش حملات شهادت‌طلبانهٔ فلسطینی‌ها علیه سربازان و شهرک‌نشینان صهیونیست متقاضیان شرکت در کلاس‌های دفاع شخصی برای دفاع از خود در برابر این عملیات‌ها افزایش داشته است.پلیس اسرائیل در حال تخریب آپارتمان یکی از مجریان عملیات استشهادی در کرانۀ باختریوداع با پیکر مرد فلسطینی. این فلسطینی پس از عملیات شهادت‌طلبانه توسط سربازان اسرائیلی کشته شده است.جسد کودک ده ماهۀ فلسطینی که در حملۀ سال ۲۰۱۲ اسرائیل به غزه کشته شده در سردخانۀ یک بیمارستان در غزه.یهودیان ارتودوکس در مراسم تشییع یکی از کشته‌های عملیات شهادت‌طلبانهٔ فلسطینی‌ها در اورشلیم. این اسرائیلی در حملۀ دو فلسطینی به اتوبوسی در قدس کشته شده است.درگیری در رام الله. فرار از گاز اشک‌آورسرباز اسرائیلی در حال شلیک به سمت فلسطینی‌ها در رام اللهموشک شلیک شده از شمال نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل در جریان جنگ سال ۲۰۱۲سربازان اسرائیلی در حال تماشای پرتاب موشک از سامانۀ گنبد آهنین در جنوب اسرائیلاسرائیلی‌ها در حال تماشای دود ناشی از حملۀ هواپیماهای اسرائیلی به نوار غزهتصویربرداری از اثر به جا مانده از برخورد راکت گروه‌های فلسطینی در شهر اشدود اسرائیل. ۱۸ نوامبر ۲۰۱۲تجمع فلسطینی‌ها در کنار ویرانه‌های ساختمانی که در حملۀ هواپیماهای اسرائیلی خراب شده است. ۱۹ نوامبر ۲۰۱۲حملۀ توپخانه‌ای به نوار غزه در سال ۲۰۱۴کارگران اسرائیلی در ساخت دیوار حائل در قدس. این دیوار منطقۀ فلسطینی‌نشین را از منطقۀ یهودی‌نشین جدا می‌کند.

کد مطلب: 8048