سبک زندگی ابرثروتمندان

نسخۀ صوتی: مولتی‌میلیاردرهایی که هیچ ردی به‌ جا نمی‌گذارند

ابرثروتمندان امروزی چگونه زندگی می‌کنند؟

Observer , 23 آذر 1396 ساعت 10:06

مولف : مارگارت آبرامز

مترجم : سیدامیرحسین میرابوطالبی

همه این روزها تحت‌تأثیر سبک زندگیِ ثروتمندان و افراد مشهورند؛ اما کسی به افراد ابرثروتمندی توجه ندارد که هیچ ردپایی در جهان دیجیتال باقی نمی‌گذارند. سبک زندگی، شیوۀ سرمایه‌گذاری و عادت‌های مصرفی این گروه در ده سال گذشته نسبت به ثروتمندان سنتی تغییرات چشمگیری داشته است. امروزه ابر‌ثروتمندان نه‌تنها مایل‌اند فعالیت‌های آنلاینشان را مخفی کنند، که در پشت بسیاری از اقدامات دیگر آن‌ها نیز تمایل به کنترل محیط زندگی‌شان نهفته است.


آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است از مارگارت آبرامز که پیش از این با عنوانِ «مولتی‌میلیاردرهایی که هیچ ردی به‌ جا نمی‌گذارند»، منتشر شده است. نوشتار این نسخۀ صوتی را در اینجا بخوانید.

باوجوداینکه ابرثروتمندان از رسانه‌های اجتماعی دوری می‌کنند، فرزندان و نوه‌هایشان عاشق به‌اشتراک‌گذاشتن سبک زندگی‌شان هستند. این موضوع باعث ناراحتی والدین آن‌ها می‌شود که همواره از تهدیدهای آدم‌ربایی و لورفتن میزان ثروتشان می‌ترسند. برخی از آن‌ها متخصص روابط عمومی استخدام می‌کنند تا حساب‌های کاربری‌شان را در رسانه‌های اجتماعی پاک‌سازی کنند. حقیقت این است که سبک زندگی ثروتمندان در رسانه‌های اجتماعی نیز تغییر کرده است.

فایل صوتی نوشتار «مولتی‌میلیاردرهایی که هیچ ردی به‌ جا نمی‌گذارند» را گوش کنید.


کد مطلب: 8797

آدرس مطلب: https://tarjomaan.com/sound/8797/

ترجمان
  https://tarjomaan.com