نکاتی دربارۀ طرح ویژه «اشتراک»

چند کلمه با خوانندگان دربارۀ آینده ترجمان

فصلنامه را با بیشترین تخفیف و کمترین افزایش قیمت نسبت به سال گذشته دریافت کنید

28 بهمن 1397 ساعت 20:55

مولف : ترجمان علوم انسانی

دهمین فصلنامۀ ترجمان با موضوع سفر و تعطیلات به‌زودی روانۀ بازار می‌شود. گرچه قیمت تک‌فروشی هر شمارۀ فصلنامۀ ترجمان، در سال ۱۳۹۸، ۳۵هزار تومان خواهد بود، اما تا چند روز دیگر از الگویی جذاب مبتنی بر اشتراک رونمایی خواهیم کرد تا خوانندگان محترمْ فصلنامه را با «بیشترین تخفیف» و «کمترین افزایش قیمت» نسبت به سال گذشته دریافت کنند. برای اطلاع از جزئیات بیشتر لطفاً متن پیش‌رو را بخوانید، و دست‌آخر نظرتان را برای ما بنویسید.


ترجمان — دهمین فصلنامهٔ ترجمان، با موضوع سفر و تعطیلات، آخرین مراحل آماده‌سازی را پشت سر می‌گذارد و به‌زودی روانۀ بازار خواهد شد. ترجمان دهم، نوبت بهار ۱۳۹۸، اولین شمارۀ ما در سال جدید خواهد بود که این بار پیش از شروع فصل و حداکثر تا نیمۀ اسفندماه توزیع خواهد شد.

در سالی که گذشت، افزایش عمومی قیمت‌ها و گرانی کالاها تجربۀ مشترک و ملموس اکثر ما شد. این موج گرانی‌ها از همان ابتدا حوزۀ چاپ و نشر را نیز بی‌بهره نگذاشت و برای ما و بسیاری از همکارانمان مشکلاتی جدی ایجاد کرد. در تمام این مدت، ما نیز مانند همۀ هموطنان عزیزمان منتظر بهبود اوضاع بودیم و، علی‌رغم زیان‌های آشکار و جبران‌ناپذیر، دو شمارۀ اخیر فصلنامۀ ترجمان را با همان قیمت گذشته منتشر کردیم تا قدردان اعتماد خوانندگانمان باشیم، خوانندگانی که عمدتاً جوان و دانشجو هستند و در زندگی شخصی‌شان مشکلات اقتصادی متنوعی را تجربه می‌کنند. تصمیم داشتیم تا باری به سبد خرید همراهان همیشگی‌مان اضافه نکنیم، اما ماجرا جایی تلخ‌تر می‌شود که بدانیم، برخلاف بازارِ برخی کالاهای ضروری و اولیه، روند افسارگسیختۀ افزایش قیمت در حوزۀ چاپ و نشر همچنان ادامه دارد؛ در همین چند هفتۀ گذشته، قیمت کاغذ به بیش از پنج برابر افزایش پیدا کرده است. این شد که برای تداوم انتشار فصلنامۀ ترجمان در شرایط جدید به فکر راه چاره افتادیم.

نتیجۀ ماه‌ها مطالعۀ الگوهای درآمدی مجلات معتبر بین‌المللی، بررسی‌های داخلی و مشورت با متخصصان بازاریابی و فروش ما را به طراحی الگویی مبتنی بر «اشتراک» رساند که به‌زودی از آن رونمایی می‌کنیم. این الگو در نهایت به ما کمک می‌کند تا تولیدی هدفمند برای مخاطبان اصلی و همیشگی‌‌مان داشته باشیم و در هزینه‌های تولیدمان صرفه‌جویی کنیم. همچنین از طریق شکل‌دادن به گروه مخاطبان پایدار و صرفه‌های اقتصادی دیگر می‌توانیم هم فصلنامه را با تخفیف‌های جذاب و قابل‌توجه و محصولات جانبی به دست خوانندگان برسانیم، و هم فعالیت مطبوعاتی ترجمان را به‌نحو پایدار استمرار ببخشیم. با اجرای این طرح، فصلنامهٔ ترجمان در آینده‌ای نه‌چندان دور صرفاً از طریق اشتراک قابل خرید خواهد شد. خبرهای خوشی در راه است، پس در این روزها منتظر اطلاعات بیشتری دربارۀ این طرح باشید.

با این توضیحات، قیمت تک‌فروشیِ هر شمارۀ جدید فصلنامۀ ترجمان در سال ۹۸ در تمام کتابفروشی‌ها، روزنامه‌فروشی‌ها و حتی در فروشگاه اینترنتی ترجمان سی‌وپنج هزار تومان خواهد شد. هرچند مقایسه بین نشریات و قیمت آن‌ها از اساس کار چندان دقیقی نیست، اما برخی از همکاران و مخاطبان همیشگی ترجمان، با در نظر گرفتن تعداد صفحات فصلنامه و کیفیت مطالب و در نظر گرفتن قیمت روی جلد، پیشاپیش از تصمیم ما مبنی بر واقعی‌شدن قیمت فصلنامه متناسب با شرایط کنونی حمایت کردند. با وجود این قبیل حمایت‌ها و دلگرمی‌ها، همچنان دغدغۀ ما این است که فصلنامه را با کمترین هزینه ممکن و بیشترین مزایا به مخاطبانمان برسانیم. بنابراین به‌زودی از طرح ویژۀ اشتراک رونمایی خواهیم کرد.

در حال حاضر نیز امکان خرید اشتراک سال آیندۀ فصلنامه در فروشگاه اینترنتی ترجمان وجود دارد، اما اشتراک فعلی بر مبنای قیمت «اصلی» سال آیندۀ فصلنامه و بدون تخفیف است. اگر فصلنامه را با همین قیمت و شیوۀ اشتراک خریداری کنید، مسلماً حمایت بیشتری از ترجمان کرده‌اید. اما اگر به‌دنبال بهره‌بردن از تخفیف‌های جذاب الگوی «ویژۀ» اشتراک ما هستید، چند روزی دست نگه دارید و اخبار مربوط به طرح ویژۀ اشتراک سال ۹۸ ترجمان را دنبال کنید.

لینک اشتراک:


کد مطلب: 9300

آدرس مطلب: https://tarjomaan.com/news/9300/

ترجمان
  https://tarjomaan.com