چگونه شبکه‌های اجتماعی شیوه‌های بُروز خشم را تغییر می‌دهند؟
چهارشنبه ۳ فروردين ۱۴۰۱ ۰۹:۵۱
 
در پروندۀ «ما خشمگینیم و عضو شبکه‌های اجتماعی» سراغ یکی از چالش‌های اخلاقی و شایع دوره زمانه‌مان رفته‌ایم: پرخاش و خشم در شبکه‌های اجتماعی، اینکه چگونه شبکه‌های اجتماعی شیوۀ بروز خشم ما را تغییر می‌دهند و اساساً چرا این اتفاق می‌افتد؛ پرسشی که ناخودآگاه و تقریباً هر روز با آن مواجه می‌شویم و بی‌پاسخ رهایش می‌کنیم.
تخمین زمان مطالعه : ۶ دقيقه
 
 

♦ برای مطالعۀ هر یک از مطالب، بر روی تیتر آن‌ها کلیک کنید.


 سرمقالۀ هشتمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان
آیا این اَکانت خشمگین همان آدم محترم میز بغلی است؟

خشم اخلاقی در عصر دیجیتال، نوشتۀ مالی کراکت
تکنولوژی‌های ارتباطی جدید چگونه می‌تواند ابراز خشم اخلاقی و نتایج اجتماعی آن را دگرگون کند؟

رسانه‌های اجتماعی شیوۀ ابراز خشم ما را چگونه تغییر می‌دهند؟، نوشتۀ مالی کراکت
حس امنیتی که در اینترنت وجود دارد هزینه‌های احتمالی ابراز خشم را کمتر می‌کند

به دیگران می‌تازیم که بگوییم ما خوبیم، نوشتۀ اِد یانگ
چرا کسانی را تنبیه می‌کنیم که آسیب مستقیمی به ما نرسانده‌اند؟

علیه ریتوییت، نوشتۀ الکسیس مدریگال
پیشنهادی کوچک برای بهبود توییتر و شاید جهان

برام مهم نیست چی میگی، نوشتۀ جاسپریت گیل
آیا راهی برای برون‌رفت از اختلاف‌نظرهای بی‌پایان وجود دارد؟

برای جلب نظر مخالفان، تایپ نکنید، صحبت کنید، نوشتۀ جولیانا شرودر و نیکلاس اپلی
چرا گوش‌دادن به صدای مخالفان بهتر از خواندن نظرات آن‌هاست؟

• چطور یک توییت بی‌مزه می‌تواند زندگی‌تان را نابود کند، نوشتۀ جان رانسوناختصاصی فصلنامه
آیا شما هم نزد عموم رسوا شده‌اید؟

• مدخل شبکه‌سازی اجتماعی و اخلاق دانشنامۀ فلسفۀ استنفورد، نوشتۀ شانون ولور اختصاصی فصلنامه
شبکه‌های اجتماعی، بیش از هر موضوع دیگری، ما را چالش‌های اخلاقی گوناگون مواجه ساخته‌اند


• معرفی مطالب پروندۀ ما خشمگینیم و عضو شبکه‌های اجتماعی

یکی از بهترین مطالب این پرونده نوشتاری است از مالی کراکت، روان‌شناس و عصب‌شناس برجستۀ دانشگاه ییل. کراکت، که در حوزۀ روان‌شناسیِ یادگیری و تصمیم‌گیری صاحب‌نظر است، در نوشتۀ «خشم اخلاقی در عصر دیجیتال» از پرسش و تجربۀ شخصی‌اش شروع می‌کند که چرا، همزمان با عضویت در این رسانه‌ها، عصبانیت و خشمِ او روزبه‌روز شدت گرفت. وقتی دقیق‌تر نگاه می‌کنیم، پرسش او را پرسشِ خود خواهیم دانست، و نه صرفاً دغدغه‌ای تفننی؛ یکی دیگر از نوشتارهای این مجموعه، برش مستقلی است از کتاب پس شما هم نزد عموم رسوا شده‌اید، نوشتۀ جان رانسون. رانسون، در این فصل از کتاب خود، ماجرای شخصی به نام جاستین ساکو را تعریف می‌کند و می‌گوید چگونه، تنها در عرض چند ساعت و فقط با ۱۷۰ فالوِر، به‌خاطر پرخاشی، جاستین ساکو به ترند اول جهانیِ توییتر بدل شد. متفاوت‌ترین مطلب این پرونده ترجمۀ مدخل «شبکه‌سازی اجتماعی و اخلاق» دانشنامۀ فلسفۀ استنفورد است. مدخل‌های این دانشنامه حاصل تحقیق اساتید برجستۀ متخصص در آن موضوع است. این مدخل نوشتۀ شانون ولور استاد فلسفۀ تکنولوژی سانتاکلاراست. ولور مدت‌هاست که دربارۀ اخلاقیات ربات‌ها و فضای مجازی تحقیق می‌کند و این مدخل را می‌توان، در کنار کتابش، ماحصل مجموعه تحقیقات وی دانست.

                                                                                             •••

پروندۀ «ما خشمگینیم و عضو شبکه‌های اجتماعی» اولین بار در هشتمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان منتشر شده است و شامل نه مطلب می‌شود. هفت مطلب را اکنون می‌توانید دریافت کنید؛ برای مطالعۀ هرکدام کافی است روی عنوان آن کلیک کنید. دو عنوان از مطالب این پرونده نیز فقط با خرید فصلنامۀ ترجمان قابل دریافت است. هر شماره از فصلنامه علاوه‌بر پروندۀ ویژه شامل مطالب متنوع دیگری نیز می‌شود. گزینش این مطالب به نحوی است که اختصاص به زمان خاصی نداشته باشد و همچنان پس از چندسال ارزش مطالعه داشته باشد. برای خرید نسخۀ کاغذی این فصلنامه، به فروشگاه اینترنتی ترجمان مراجعه کنید. آنجا می‌توانید فهرست کامل عناوین هر شماره را ببینید و فصلنامه‌ها را به‌صورت تکی یا دورۀ کامل، همراه با تخفیف،خریداری کنید.

► برای خرید یا مشاهدۀ محصولات روی هر کدام از لینک‌های زیر کلیک کنید:


خرید هشتمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان
خرید دورۀ کامل فصلنامۀ ترجمان، شماره ۱ تا ۲۲
مشاهده و دریافت فهرست هشتمین شمارۀ فصلنامۀ ترجمان
مشاهدۀ و خریداری سایر محصولات انتشارات ترجمان


فصلنامۀ ترجمان چیست، چه محتوایی دارد، و چرا بهتر است اشتراک سالانۀ آن را بخرید؟
فصلنامۀ ترجمان شامل ترجمۀ تازه‌ترین حرف‌های دنیای علم و فلسفه، تاریخ و سیاست، اقتصاد و جامعه و ادبیات و هنر است که از بیش از ۱۰۰ منبع معتبر و به‌روز انتخاب می‌شوند. مجلات و وب‌سایت‌هایی نظیر نیویورک تایمز، گاردین، آتلانتیک و نیویورکر در زمرۀ این منابع‌اند. مطالب فصلنامه در ۴ بخش نوشتار، گفت‌وگو، بررسی کتاب، و پروندۀ ویژه قرار می‌گیرند. در پرونده‌های فصلنامۀ ترجمان تاکنون به موضوعاتی نظیر «اهمال‌کاری»، «تنهایی»، «مینیمالیسم»، «فقر و نابرابری»، «فرزندآوری» و نظایر آن پرداخته‌ایم. مطالب ابتدا در فصلنامه منتشر می‌شوند و سپس بخشی از آن‌ها به‌مرور در شبکه‌های اجتماعی و سایت قرار می‌گیرند، بنابراین یکی از مزیت‌های خرید فصلنامه دسترسی سریع‌تر به مطالب است.
فصلنامۀ ترجمان در کتاب‌فروشی‌ها، دکه‌های روزنامه‌فروشی و فروشگاه اینترنتی ترجمان به‌صورت تک شماره به‌ فروش می‌رسد اما شما می‌توانید با خرید اشتراک سالانۀ فصلنامۀ ترجمان (شامل ۴ شماره)، علاوه بر بهره‌مندی از تخفیف نقدی، از مزایای دیگری مانند ارسال رایگان، دریافت کتاب الکترونیک به‌عنوان هدیه و دریافت کدهای تخفیف در طول سال برخوردار شوید. فصلنامه برای مشترکان زودتر از توزیع عمومی ارسال می‌شود و در صورتی‌که فصلنامه آسیب ببیند بدون هیچ شرط یا هزینۀ اضافی آن را تعویض خواهیم کرد. ضمناً هر وقت بخواهید می‌توانید اشتراکتان را لغو کنید و مابقی مبلغ پرداختی را دریافت کنید.

کد مطلب: 10491