پادکست

نسخهٔ صوتی: هشدار؛ من از واژۀ «چاق» استفاده می‌کنم

آدم‌های زشت و چاق، در بدن‌هایی به دنیا آمده‌اند که از همان روز تولد، حکم محکومیت آن‌ها را صادر کرده است

نسخهٔ صوتی: هشدار؛ من از واژۀ «چاق» استفاده می‌کنم

تحقیقات نشان می‌دهد نیمی از دخترانِ سه تا شش‌ساله، نگران چاق‌شدن‌اند. مدیریت و کنترلِ بدن امروزه به یکی از دغدغه‌های همه‌گیر ما تبدیل شده است؛ زیرا کمال بدنْ کمال روح هم تلقی می‌شود و برعکس، شکم‌های برآمده، نمادِ روحِ وارفته و ضعیفِ آدم‌های چاق است. لایونل شریور، رمان‌نویسِ امریکایی می‌گوید این رابطه چنان بدیهی شده است که حتی در رمان‌ها معمولاً چاق‌ها شخصیت‌های دلچسبی نیستند. آیا می‌شود کاری به‌نفع چاق‌ها کرد؟

آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است از لاینل شرایور که پیش از این با عنوانِ «هشدار: من از واژۀ ‘چاق’ استفاده می‌کنم»، منتشر شده است. نوشتار این نسخه صوتی را در اینجا بخوانید.

کسانی که همیشه خوش‌قیافه بوده‌اند، «اصلاً متوجه برخورد دیگران با خودشان نیستند و اینکه این برخورد چقدر به ظاهر ربط دارد. حتی شرط می‌بندم که آدم‌های جذابْ نظر بهتری نسبت‌به بشریت دارند: چون همه همیشه با آن‌ها مهربان‌اند، فکر می‌کنند همه مهربان‌اند. ولی همه که مهربان نیستند. همه حتی بیش از آنکه باورمان شود، در قیدوبند ظاهرند… آدم‌های زشت، آدم‌های چاق، حتی آن‌هایی که فقط معمولی‌اند: این‌ها باید خیلی تلاش کنند تا بقیه راضی شوند. باید برای اثبات خودشان کاری بکنند. ولی وقتی ظاهر قشنگی داشته باشید، لازم نیست کاری بکنید. کافی است گوشه‌ای بنشینید تا همه از بودنتان مشعوف شوند.»

فایل صوتی نوشتار «هشدار: من از واژۀ ‘چاق’ استفاده می‌کنم» را گوش کنید.

نظرات

برای درج نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

۰۴:۰۵ ۱۳۹۶/۰۵/۱۵
0

من طرفدار همه ى نسخه هاى صوتيم

آ.ي

۱۰:۰۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
0

خواهش مى كنم مطالبى رو كه به شكل صوتى مى گذاريد، متنش رو هم منتشر كنيد كه اگر كسى علاقه اى به شنيدنش نداشت، بتونه بخونه. بيان گوينده ى شما خوبه اما به شخصه با چنين جنس صدايى خيلى مشكل دارم و برام آزاردهنده ست، بنابراين بسيارى از مطالب خوبتون رو از دست دادم چون صرفا نمى تونستم به صداى ايشون گوش كنم. لطفا به مخاطب آزادىًِ انتخاب بديد.

sardabir

۱۰:۰۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
0

سلام. متن همه مطالبی که بصوزت نسخه صوتی منتشر میشوند قبلا منتشر شده است. شما میتوانید با جستجوی عنوان مطلب در سایت به نسخه متنی دست پیدا کنید. همچنین ابتدای توضیحات کوتاهی که برای نسخه صوتی آمده عنوان مطلب به لینک نسخه متنی هایپرلینک شده است. با کلیک روی آن به نسخه متنی خواهید رسید.

محمد

۱۰:۰۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
0

سلام، با کمال تشکر و قدردانی از همه تلاشهای دست اندرکاران ترجمان. من چجوری میتونم فایل های صوتی رو بصورت mp3 دانلود کنم؟

sardabir

۱۰:۰۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۹
0

سلام. از کانال تلگرام ترجمان دانلود کنید. @tarjomaanweb

مرتبط

نسخۀ صوتی: آیا نشان‌دادن کارهای خوب را همیشه باید به حساب ریاکاری گذاشت؟

نسخۀ صوتی: آیا نشان‌دادن کارهای خوب را همیشه باید به حساب ریاکاری گذاشت؟

فضیلت‌نمایان همواره متهم می‌شوند به ریاکاری، حتی اگر صادق باشند

نسخۀ صوتی: چرا هیچکس به هیچ نصیحتی گوش نمی‌دهد؟

نسخۀ صوتی: چرا هیچکس به هیچ نصیحتی گوش نمی‌دهد؟

نصیحت‌ می‌خواهد در تماسی کوتاه، تغییری بزرگ در ما به وجود بیاورد، اما چنین تغییراتی افسانه‌اند

نسخۀ صوتی: با خیال راحت نقاشی‌های فرزندتان را دور بیندازید

نسخۀ صوتی: با خیال راحت نقاشی‌های فرزندتان را دور بیندازید

عمر کودکی کوتاه است. اشکالی ندارد اگر عمر نقاشی‌های بچه‌ها هم کوتاه باشد

خبرنامه را از دست ندهید