پادکست

نسخۀ صوتی: بلندپروازی زندگی‌تان را جهنم می‌کند

رؤیای شکوه و عظمت چگونه ممکن است جهان بدتری تحویلمان بدهد؟

نسخۀ صوتی: بلندپروازی زندگی‌تان را جهنم می‌کند

فرزندتان به بهترین مدرسهٔ ممکن نمی‌رود؟ خودتان بهترین ماشین را سوار نمی‌شوید؟ خانه‌تان در بهترین جای ممکن نیست؟ اگر آری، پس احتمالاً زندگی برایتان جهنم است. اما آفرام آلپرت می‌گوید این ربطی به مدرسه و ماشین و خانه ندارد، بلکه از یک امید خیالی آب می‌خورد، امید به اینکه باید بهترین چیزها را برای زندگی فراهم کنیم. کافی است به چیزهایی قانع شویم که فقط «به‌اندازهٔ کافی» خوب و مناسب‌اند. آن وقت چشم باز می‌کنیم و لذتی فراتر از تصورمان را تجربه خواهیم کرد.

آنچه در این نوبت گوش می‌کنید نسخهٔ صوتی نوشتاری است از آفرام آلپرت که پیش از این با عنوانِ «بلندپروازی زندگی‌تان را جهنم می‌کند» منتشر شده است. نوشتار این نسخۀ صوتی را اینجا بخوانید.

انگیزهٔ عظمت و شکوه، همچنین سبب متحدشدن پیروان فلسفی نظریه‌های اخلاق غربی گوناگون و متفاوت است: ارسطو ما را به صرف‌کردن زندگی در راه جست‌وجوی برترین سعادت می‌خواند. کانت قاطعانه معتقد به قانونی اخلاقی بود، تاحدی‌که حتی گمان نمی‌کرد توسط ما انسان‌های فناپذیر قابل‌دست‌یابی باشد. مکتب «فایده‌گرایی» بنتام دربارهٔ به‌اوج‌رساندن رضایتمندی است. مارکس در پی جهانی باعظمت برای همه بود. لیبرال‌های مدرن هم برای رسیدن به آزادی و منفعت فردی دست به هر کاری می‌زنند. یقیناً این تفاوت‌ها خیلی مهم‌اند. اما وقتی که تعریف عظمت تغییر می‌کند، هر یک تعریف خود را در طلب عظمت و شکوه می‌دانند.

فایل صوتی نوشتار «بلندپروازی زندگی‌تان را جهنم می‌کند» را گوش کنید.

نظرات

برای درج نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

عبدالواحد اعزاز

۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
0

با سلام خدمت اعضاء محترم و زحمت کش سایت ترجمان لطفا مرا راهنمایی فرمایید چگونه می توانم از سایت ترجمان فایل هاسی صوتی را دانلود کنم . با تشکر

sardabir

۰۱:۰۵ ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
0

سلام. در لینک زیر اسامی همۀ اپلیکیشنهایی را خواهید یافت که میتوانید از طریق آن به فایلها گوش بدهید یا آنها را احیانا دانلود کنید. https://anchor.fm/tarjomaan

جهان

۱۱:۰۵ ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
0

توصیه های متن به توصیه های روانشناسان مثبت گرا شبیه بود ، به گونه ای که به بازتولید وضع موجود کمک میکنند و شرایط موجود را تثبیت می کنند.

مرتبط

نسخۀ صوتی: سوگيری‌های کور‌کننده در پزشکی

نسخۀ صوتی: سوگيری‌های کور‌کننده در پزشکی

چرا بعضی از افراد خدمات پزشکیِ نازل و متفاوتی دریافت می‌کنند؟

نسخۀ صوتی: آیا نشان‌دادن کارهای خوب را همیشه باید به حساب ریاکاری گذاشت؟

نسخۀ صوتی: آیا نشان‌دادن کارهای خوب را همیشه باید به حساب ریاکاری گذاشت؟

فضیلت‌نمایان همواره متهم می‌شوند به ریاکاری، حتی اگر صادق باشند

نسخۀ صوتی: چرا هیچکس به هیچ نصیحتی گوش نمی‌دهد؟

نسخۀ صوتی: چرا هیچکس به هیچ نصیحتی گوش نمی‌دهد؟

نصیحت‌ می‌خواهد در تماسی کوتاه، تغییری بزرگ در ما به وجود بیاورد، اما چنین تغییراتی افسانه‌اند

خبرنامه را از دست ندهید