گزارش

کمال‌طلب‌های افسرده، مهمانی شبانۀ آدم‌های پولدار، و تاریخ بشریت

گزیده‌ای از پربازدیدترین یادداشت‌های ترجمان در سالی که گذشت

کمال‌طلب‌های افسرده، مهمانی شبانۀ آدم‌های پولدار، و تاریخ بشریت عکاس و کارگردان هنری: ال‌ام جولیان و الکساندر شابو.

اگر با وسواس به‌دنبال زندگیِ همه‌چیز‌تمام بگردید، رفته‌رفته پژمرده‌تر می‌شوید. مارگارت راثرفورد در مطلب «کمال‌طلب‌ها بدون اینکه بدانند افسرده می‌شوند» برای درمان این افسردگی راهنمایی عملی ارائه می‌کند. معمولاً کمال‌طلب‌های افسرده نیت خوبی دارند، اما یکی از نمونه‌های زننده‌اش افراط‌های ابرثروتمندان برای خوشگذرانی‌های یک‌شبه است. اشلی میرز در مطلب «در مهمانی‌های شبانۀ ‌آدم‌های پولدار چه می‌گذرد؟» می‌گوید یکی از مهمان‌ها شاید فقط در یک شب دو میلیون دلار دود کند و به هوا بفرستد. همۀ این دست‌وپازدن‌ها به‌خاطر یافتن زند‌گی معنادار است. فرانک مارتلا می‌نویسد برای داشتن زندگی‌ای معنادار نباید دنبال ارزش‌های پوچ بود، بلکه باید دوستی‌های عمیق و طولانی ساخت. هریک از این مطالب پربازدید ترجمان در سال گذشته را می‌توانید در پروندۀ پیش‌رو بخوانید.برای مطالعۀ هر یک از مطالب،
بر روی تیتر آن‌ها کلیک کنید.


کمال‌طلب‌ها بدون اینکه بدانند افسرده می‌شوند
کمال‌طلبی ناسالم را بشناسید، و راهی بیابید تا صدای منتقد درونتان را خاموش کنید

اگر کمال‌طلب باشید، خودتان را می‌کشید تا کارها را به‌ بهترین شکل انجام بدهید: کارهای نصفه‌نیمه اعصابتان را خرد می‌کند؛ هر چیزی، اگر عالی نباشد، آزارتان خواهد داد؛ احساس شرم و گناه هرگز دست از سرتان برنمی‌دارد و چون اغلب اوقات زورتان به واقعیت نمی‌چربد، نهایتاً پژمرده می‌شوید. مارگارت راثرفورد روان‌شناسی است که می‌گوید کمال‌طلبیِ ناسالم آن‌قدر پیش می‌رود که خیلی پنهان و بی‌سروصدا صاحبش را دچار افسردگی می‌کند. او به این اختلال می‌گوید «افسردگی نقاب‌دار». راثرفورد که سال‌هاست دربارۀ کمال‌طلبیِ منفی تحقیق کرده راهنمایی عملی برای درمان آن پیشنهاد می‌کند.


بله، بچه‌ها پورن می‌بینند، آیا کاری از دست پدر و مادرها ساخته است؟
اگر بزرگترها واقعیت را توضیح ندهند، بچه‌ها با آنچه در گوشی‌هایشان می‌بینند تنها می‌مانند

بچه‌ها امروزه به شکل بی‌سابقه‌ای در معرض انواع محتواهای جنسی نامناسب قرار دارند. تحقیقات متعددی نشان داده‌اند که اکثر کودکان، اولین بار، پیش از ده‌سالگی با محتواهای هرزه‌نگارانه روبه‌رو می‌شوند. این مسئله نگرانی‌های گسترده‌ای میان پدر و مادرها و معلمان ایجاد کرده است، و در واقعیت نیز در موارد گوناگون، مشکلاتی جدی برای بچه‌ها به وجود آورده است. شی‌فیا زلوم، محقق و مدرس برجستۀ مسائل جنسی، می‌گوید اولین کاری که از دستمان برمی‌آید، صحبت‌کردن با فرزندانمان و دادنِ اطلاعات حیاتی دربارۀ این موضوع به آن‌هاست.


اگر قرار باشد به جزیره‌ای دورافتاده بروید، چه‌کسی را با خود می‌برید؟
برای داشتن زندگی‌ای معنادار دوستی‌های عمیق و طولانی بسازید

معنای زندگی چیست؟ احتمالاً این سؤال را وقت‌هایی از خودمان می‌پرسیم که در رسیدن به هدفی شکست خورده‌ایم یا تنها و دل‌شکسته‌ایم. فرانک مارتلا، فیلسوف و روان‌شناسی که دربارۀ معنای زندگی تحقیق می‌کند، با ارجاع به تحقیقات مختلف، شرح می‌دهد که زندگی ما انسان‌ها، بیش از همه، در پیوند با دیگر انسان‌هاست که معنا می‌گیرد. در دوستی‌هایی که می‌سازیم، در محبتی که نثار اعضای خانواده‌مان می‌کنیم و در تجربۀ مشترکی که با آن‌ها می‌سازیم.


در مهمانی‌های شبانۀ ‌آدم‌های پولدار چه می‌گذرد؟
یک استاد جامعه‌شناسی چندسال را در مهمانی‌هایی سپری کرد که میلیون‌ها دلار پول در آن‌ها خرج می‌شد

اشلی میرز، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه بوستون، به لطف ویژگی‌های ظاهری‌اش توانست به مهمانی‌های دیوانه‌واری راه‌ بیابد که جز مردان پولدار و مدل‌ها کس دیگری امکان ورود به آن‌ها را نداشت. مهمانی‌هایی که قرار بود خستگی همیشگی این مردان قدرتمند را با افراطی‌ترین خدمات برطرف کند. تحقیق او سراغ بازیگران مختلفی می‌رود که در این نمایشِ جلوه‌فروشانۀ ثروت و قدرت نقش ایفا می‌کنند. از کسانی که این مهمانی‌ها را ترتیب می‌دهند، تا کسانی که به آن‌ها دعوت می‌شوند.

مرتبط

جهان از نگاه یک مورخ بحران: «اوضاع خوب نیست»

جهان از نگاه یک مورخ بحران: «اوضاع خوب نیست»

آدام توز، مورخ بحران‌های اقتصادی، ترکیب نشانه‌ها را نگران‌کننده‌ می‌بیند

آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟

آیا مادری‌کردن می‌تواند نوعی طغیان باشد؟

آنجلا گاربس در کتاب کار حیاتی می‌گوید مراقبت از فرزندان باید کاری عمومی و همگانی باشد

اگر در فضای مجازی به من حمله کردند، بگذارید زنده به گورم کنند

اگر در فضای مجازی به من حمله کردند، بگذارید زنده به گورم کنند

آیا دوستانمان باید از ما در برابر حملات مجازی دفاع کنند؟

خانمان‌سوزترین اعتیادی که می‌شناسیم «فساد» است

خانمان‌سوزترین اعتیادی که می‌شناسیم «فساد» است

فساد یک بحرانِ واقعاً جهانی است و اعتیاد به ثروت که عامل اصلی آن است از دیدِ عموم پنهان مانده است

خبرنامه را از دست ندهید

نظرات

برای درج نظر ابتدا وارد شوید و یا ثبت نام کنید